Nowy projekt – oświetlacz z modułem sterującym

Podczas pandemii koronawirusa wstrzymano część projektów zaplanowanych w branży na rok 2020. Jednak we wrześniu na horyzoncie pojawił się duży projekt dla lidera technologii wyrobów tytoniowych, działającego z sukcesami od prawie 30 lat. Prace obejmowały instalację nowych maszyn, a wraz z nimi oczywiście pojawiła się potrzeba wykorzystania przemysłowych systemów wizyjnych wraz z dedykowanym oświetleniem.
 
W ramach zleconych prac przy projekcie ISCON stworzył na zamówienie klienta zupełnie nowy, innowacyjny oświetlacz IBL-90-30-24B, złożony z siedmiu oddzielnie sterowanych segmentów. Dzięki niedużym rozmiarom oświetlacze IBL-90-30-24B mogły zostać zamontowane nawet w ekstremalnie ciasnych przestrzeniach, jednak pomimo kompaktowych rozmiarów oświetlacza wysokiej jakości diody LED zapewniły stabilne warunki oświetleniowe dla systemu wizyjnego. Oświetlacze pracują w parach, zaświecając lub gasząc dodatkowe sekcje diod LED w zależności od warunków. Dodatkowo każdy oświetlacz IBL-90-30-24B został wyposażony w szybę ochronną, zapewniającą wzrost żywotności produktu bez strat w intensywności świecenia.
 
Na życzenie klienta ISCON przygotował również dedykowane moduły sterujące, umożliwiające wygodne sterowanie niskoprądowym sygnałem każdą z sekcji oświetlacza IBL-90-30-24B.  Moduły sterujące są w stanie obsługiwać bez opóźnień sygnały zmieniające się nawet do 1000 razy na sekundę. 
 
Na potrzeby tego projektu ISCON w kilka tygodni zaprojektował oraz wyprodukował 36 sztuk oświetlacza IBL-90-30-24B wraz z 18 dedykowanymi modułami sterującymi. Krótko po uruchomieniu pojawiło się zapytanie o rozszerzenie projektu o kolejnych kilkadziesiąt sztuk oświetlaczy i modułów sterujących.