Power LED – nowe produkty ISCON

Od kilku lat coraz większy udział w sprzedaży oświetlaczy do systemów wizyjnych mają produkty oparte o technologię Power LED, wypierając stopniowo tradycyjne diody THT lub też diody SMD. ISCON od lat używał tej technologii w swoim popularnym oświetlaczu punktowym ISL- Spot Light. Jednak aby sprostać coraz większym wymaganiom rynku już dwa lata temu rozpoczęto projektowanie zupełnie nowej serii oświetlaczy. 
 
Prace zaowocowały wprowadzeniem na rynek oświetlaczy IBLP- Bar Light Power, IBRP- Brick Light Power oraz IRLP- Ring Light Power. Każdy z wymienionych oświetlaczy jest również wyposażony w innowacyjny tryb Overdrive, zwiększający jasność świecenia oświetlacza nawet czterokrotnie. Więcej o module overdrive w oświetlaczach z serii Power można przeczytać tutaj: www.iscon.pl/overdrive/.
 

Dodatkowym atutem jest możliwość wykorzystania światła ultrafioletowego, bardzo popularnego w sektorze chemicznym oraz medycznym. Klienci oprócz długości i koloru światła w oświetlaczach z serii Power mogą wybrać też kąt soczewki- im mniejszy kąt soczewki tym większa jasność świecenia, lecz kosztem zmniejszenia oświetlanego obszaru. Dodatkowym atutem jest możliwość zapewnienia wodoodporności produktu na życzenie klienta. Dla wyróżnienia nowych oświetlaczy, ich aluminiowe obudowy anodowane są na kolor niebieski, w odróżnieniu od tradycyjnych oświetlaczy z czarną obudową. Nowe produkty zyskały uznanie klientów, a ich udział w sprzedaży stale rośnie.

Premierowym oświetlaczem z nowej serii był popularny IBLP- Bar Light Power cechuje się znacznie większą jasnością świecenia niż inny oświetlacz tego samego rozmiaru w oparciu o diody LED THT. Zaletą produktu jest wygoda i łatwość jego montażu- każdy egzemplarz posiada standardowe rowki pod śruby młoteczkowe. Kilkanaście sztuk oświetlacza IBLP zostało sprzedanych do uznanego polskiego producenta maszyn jako oświetlenie do systemu wizyjnego w dużym projekcie dla lidera branży meblarskiej. 
 
Drugim oświetlaczem z niebieską obudową był IBRP- Brick Light. Badanie potrzeb klientów wykazało, że poszukiwany jest niewielki oświetlacz świecący mocnym, skupionym światłem. Tam, gdzie klasyczny oświetlacz ISL- Spot Light okazywał się niewystarczający, tam nowy IBRP zapewniał doskonałą jasność i parametry świecenia dzięki sześciu diodom Power LED zamkniętych w kompaktowej aluminiowej obudowie.
 
Jako ostatni na rynku pojawił się oświetlacz IRLP- Ring Light Power, będący kolejnym rozszerzeniem pokaźnej oferty okrągłych oświetlaczy ISCON. Zgodnie z przewidywaniami zapewnia znacznie większą jasność świecenia niż oświetlacz podobnego rozmiaru wykonany w technologii diod LED THT. Specjalnie dla oświetlacza IRLP zaprojektowano dodatkowe uchwyty mocujące ułatwiające montaż.
 

Obecnie ISCON planuje rozszerzenie technologii Power LED na oświetlacze typu Back Light- klienci już składają zapytania na temat dostępności tego typu produktu. Projektowanie jest już na zaawansowanym etapie, a premiera oświetlaczy Back Light Power jest przewidywana jeszcze na ten rok.