Wykorzystanie modułu Overdrive

ISCON dążąc do większej uniwersalności swoich produktów stworzył układ elektroniczny poszerzający podstawowe możliwości swoich oświetlaczy o cechy dodatkowych sterowników do systemów wizyjnych. Dla klienta w praktyce oznacza to jedno urządzenie mniej do zakupu, instalacji i konserwacji. 
 
W produktach z serii Power (IBLP, IBRP oraz IRLP) klient otrzymuje wybór między wersją standardową oraz wersją z układem Overdrive. Więcej o produktach z serii Power można przeczytać tutaj: www.iscon.pl/power-led/. W wersji standardowej oświetlacze umożliwiają pracę w trybie ciągłym lub strobe oraz wybór między połączeniem PNP lub NPN. Jednak to dzięki układowi Overdrive możliwe jest dodatkowo osiągnięcie maksymalnej jasności oraz wydajności z oświetlaczy ISCON. Testy oświetlaczy w trybie Overdrive wykazały aż czterokrotny wzrost jasności świecenia (na maksymalnie 100 milisekund). 
 
Wykorzystanie układu Overdrive nie wymaga od klienta użycia kosztownego, zewnętrznego sterownika do systemów wizyjnych. Cały układ Overdrive mieści się wewnątrz oświetlacza, a jego cena jest znacznie niższa niż podobne produkty konkurencji. Instalacja jest prosta i intuicyjna- oświetlacz wystarczy podłączyć zgodnie z dokumentacją techniczną, bez konieczności programowania czy użycia dodatkowych aplikacji.
 

W celu przedłużenia żywotności diod LED układ zabezpieczony jest przed zbyt długą pracą w trybie Overdrive (powyżej 100 ms), a także zapewnia optymalny czas wyłączenia (odpoczynku) między kolejnymi zaświeceniami. ISCON zapewnia dwuletnią gwarancję na oświetlacze z serii Power, również na modele z układem Overdrive.